Zapraszamy maluchy na wielką przygodę
Filip i Maja

child, boy, happy-2395309.jpg

Poznawanie świata to wielka frajda. Dlatego wybierając żłobek dla swojego dziecka, warto postawić na takie, gdzie nie ma czasu na nudę, a personel dba o wesołą oraz bezpieczną zabawę i edukację.

Ciocie dbają

Poznawanie świata to wielka frajda. Dlatego wybierając żłobek dla swojego dziecka, warto postawić na takie, gdzie nie ma czasu na nudę, a personel dba o wesołą oraz bezpieczną zabawę i edukację.

Pani Monika

Właściciel i dyrektor naszego żłobka.

Jest to bardzo ciepła, sympatyczna i pełna empatii osoba, która stworzyła to cudowne miejsce. Obdarza wszystkich miłym słowem i szczerym uśmiechem. Posiada pewien talent, do niedawna skrzętnie skrywany. Otóż Pani Monika robi piękne zdjęcia. Rodzice, dzieci i goście naszego przedszkola mogą podziwiać wykonywane przez nią wspaniałe portrety przedszkolaków. Chętnie pomaga w realizacji naszych pomysłów, nawet tych najbardziej szalonych, jak Zielona noc. Osobiście zna Świętego Mikołaja, którego co roku zaprasza do naszego żłobka. Potrafi sprawić, niczym dobra wróżka, że nawet na najsmutniejszej buzi pojawia się uśmiech.

Ciocia Anetka

Ciocia Anetka – wulkan energii . Codziennie na jej twarzy pojawia się uśmiech. Jest osobą niezależną, kochającą ludzi. Ranny ptaszek. Chcesz z nią pogadać? 4 rano to też odpowiednia pora 😊. Zawsze Cię wysłucha i pomoże, uwielbia pomagać innym. Pełna wrażliwości, ciepła i empatii. Potrafi zrozumieć ludzką niedolę i podtrzymać na duchu. Wyrozumiała i opiekuńcza.  Jest tolerancyjna i lojalna wobec przyjaciół. Życzliwa dla znajomych i pragnąca szczęścia innych. Cieszy się chwilą i posiada mnóstwo zapału do życia. Kochająca Mama i Ciocia dla naszych dzieci. Angażuje się w każde powierzone zadanie całym sercem i wykonuje najlepiej jak potrafi. Praca jest dla niej przyjemnością bo pozwala patrzeć na świat oczami dziecka, który jest dużo piękniejszy, radośniejszy i przede wszystkim lepszy. Jak sama mówi: „Codziennie dzieci zachwycają mnie swoimi wyjątkowymi pomysłami,  wesołym usposobieniem i tym jak pięknie potrafią mówić o uczuciach”.

Ciocia Ania

Jako opiekun stara się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałaby, żeby dzięki niej dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości. Możliwość obserwowania postępów u podopiecznych jest dla niej niezwykłym doświadczeniem. Dzięki dzieciom uczy się innego spojrzenia na świat, a możliwość przebywania z nimi pozwala jej zdystansować się do wielu spraw. Jest pełna zrozumienia i cierpliwości. Uczy Maluchy jak rozwiązywać problemy i wyrażać swoje emocje. Uwielbia im czytać bajki oraz opowiadać ciekawe historie. Jest ciocią która zawsze przytuli i pomoże w trudnych chwilach.
Współpraca z dziećmi jest dla niej cenną lekcją, podczas której wzajemnie mogą się wiele nauczyć.
Ciocia Ania prywatnie jest mamą Alexa. Wolny czas lubi spędzać z rodziną na wycieczkach rowerowych.

Ciocia Asia

1000 pomysłów na minutę. Przebojowość to jej drugie imię. Jest osobą bardzo pogodną, która zawsze z uśmiechem idzie przez życie i obdarza nim wszystkich dookoła. Uśmiech towarzyszy jej także, każdego dnia w pracy z dziećmi. Energiczna,kreatywna i wytrwała w poszukiwaniu nowych pomysłów i doświadczeń. Jej droga zawodowa to efekt wieloletnich poszukiwań, jak połączyć zawód ze swą pasją. Uważa, że każdy mały człowiek posiada talent i ogromny potencjał możliwości, który trzeba pomóc mu w pełni rozwijać. Uwielbia górskie wędrówki gdzie odpoczywa i cieszy się widokami. Gotowanie jej nie straszne dlatego lubi eksperymentować w kuchni. A i serce ma ogromnie dobre, jest miłośniczką zwierząt, w domu ma kota i psa. To takie jej dzieci po godzinach, którym również poświęca mnóstwo swojego czasu. Śpiewane przez nią piosenki dla dzieci cieszą się w żłobku ogromną popularnością.

Ciocia Beatka

W pracy z najmłodszymi zależy jej na tym, aby dzieci poznawały świat przez działanie i doświadczanie, aby podejmowały próby, popełniały błędy, a dzięki otrzymywanemu wsparciu i odrobinie zachęty podejmowały kolejne próby. ,,Nikt bowiem nie nauczył się jeździć na rowerze tylko czytając o tym książkę.”  Uśmiechnięta, życzliwa i zawsze pomocna. Jest w pełni zaangażowana w opiekę nad najmłodszymi. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi, zyskując ich sympatię i zaufanie. Pod jej opieką każdy Maluszek będzie zadbany, nakarmiony i otoczony troskliwą opieką.
Lubi podróże dalekie i bliskie, teatr i dobrą książkę. W życiu kieruje się mottem: „Bądź takim człowiekiem, jakiego sam chciałbyś spotkać na swej drodze”.

Ciocia Dagmara

Studiowała socjologię, dlatego tak znakomicie rozumie zachowania i potrzeby najmłodszych. Wybór jej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia.  Uśmiechnięte i radosne buzie dzieci, są największą motywacją do dalszego działania. Jest serdeczna, ciepła, ma głowę pełną pomysłów. Świetnie organizuje czas wolny. Skora do żartów i wygłupów z najmłodszymi. U niej maluszki zawsze znajdą wolne kolanka i rączki chętne do przytulenia. Jej motto to: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
Praca z najmłodszymi jest  spełnieniem jej największych marzeń. Jej pasją jest przyroda oraz zwierzęta. Sama jest właścicielką psa oraz świnki morskiej. Nie przejdzie obojętnie wobec krzywdy żadnego ze zwierząt.
W wolnym czasie gotuje dla przyjaciół, czyta książki oraz chodzi na długie spacery.

Ciocia Dorotka

Delikatność, a zarazem wulkan energii. Dzieci pokochały ją od razu, za pomysłowość, podejście i żywiołowość. W dzieciach uwielbia bezpośredniość, szczerość i radość. Codzienna praca to dla niej spełnienie i duża satysfakcja. Poza pracą mama na pełen etat z planszówkami w tle co sprawia jej ogromną frajdę. Ale to nie jedyne hobby. Uwielbia szaleć na rowerze i rolkach, więc nie straszne jej żadne przygody. Uzdolniona jest także artystycznie. Maluje, śpiewa i tańczy co od razu zbliżyło ją do naszych maluszków. W dodatku zawsze przytuli, pomoże, wytłumaczy. Dzieci wiedzą, że zawsze znajdą w niej wsparcie.

Ciocia Iwonka

To trochę taka ciocia podróżnik. Uwielbia podróże, te małe i duże, króciutkie i baaardzo długie. Nie boi się wyzwań.
Studia na kierunkach Pedagogika Resocjalizacyjna oraz Język Angielski w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym obudziły w niej ogromne zainteresowanie drugim człowiekiem, psychologią oraz językami obcymi. Uwielbia angielskie rymowanki i kołysanki, którymi zaraża codziennie nasze bobasy. Kocha muzykę i taneczne zabawy z dziećmi. Dąży do tego by każdy dzień spędzony w żłobku był dla dziecka wyjątkowy, pełen uśmiechu i zabawy. Dzieci kochają jej kreatywne pomysły. Z nią nigdy nie można się nudzić.

Ciocia Jowita

Studentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Zawsze uśmiechnięta i radosna.
Ciągle ma głowę pełną pomysłów, zaś na świat patrzy przez ” różowe okulary „. Nie wie co
znaczą słowa: „Nie umiem, nie potrafię, nie dam rady „. Pomoże, przytuli i pogłaszcze.
Jest wielką zwolenniczką nauki najmłodszych poprzez doświadczenie: zmysłowe i emocjonalne.
Kreatywność i szaleństwo to jej drugie imię, a motto życiowe „Hakuna Matata” -towarzyszy
jej od najmłodszych lat.

Ciocia Marta

Ciocia Marta Energiczna i kreatywna. Jej głowa jest pełna pomysłów, które później realizuje z ogromnym zaangażowaniem. Całe serce oddaje swoim podopiecznym. Każdy dzień to nowe wyzwanie, któremu z uśmiechem na twarzy stawia czoła. Każdego z maluchów postrzega jako istotę z indywidualnymi potrzebami, które należy zaspokajać. Podczas zabawy motywuje podopiecznych do aktywności, pobudzając ich wyobraźnie oraz rozwój psychomotoryczny. Młody wiek jest jej atutem, nie straszne zjeżdżanie ze zjeżdżalni czy skakanie po kałużach. Zabawy w berka czy chowanego również nie są jej obce. Dorosły człowiek o tyle może być nauczycielem dziecka, o ile dziecko może być jego nauczycielem…”.

Ciocia Martynka

Uwielbia dzieci odkąd pamięta. Ledwo sama nauczyła się chodzić, a już pomagała innym bobasom i opiekowała się nimi na swój dziecięcy sposób. Wysoko wrażliwa czego się nie wstydzi, bo dzięki temu dostrzega więcej i łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi, zwierzętami i naturą. Zakochana w fotografii, książkach i dźwiękach gitary. Miłośniczka koncertów na żywo. Ceni sobie spokój i poukładane myśli, bo dzięki temu skupia się na tym co ważne. Herbaciara, która chętnie zakopuje się w koc i potrafi czytać godzinami. Prowadzi także bloga, na którym opisuje swoją codzienność połączoną z miłymi dla oka kadrami.
U dzieci stawia na rozwój artystyczny. Obserwuje ich poczucie rytmu, manualność i bodźce poznawcze. Zwolenniczka przytulania, dlatego każde dziecko wie, że może na nią zawsze liczyć. Pokazuje, że muzyka ma ogromne znaczenie na rozwój osobowości u dzieci oraz ich odbieranie otoczenia. Uważa, że szacunek do dziecka to priorytet w relacjach z małym człowiekiem, który pozwala na prawidłowe relacje w późniejszych latach.

Ciocia Oliwia

Pełna zaangażowania w rozwój emocjonalny najmłodszych. Cechują ją cierpliwość i ogromna wrażliwość. W pracy stawia na budowanie i pielęgnowanie relacji ze swoimi podopiecznymi. Zwolenniczka holistycznego postrzegania dziecka. Każdy dzień stanowi dla niej szansę na naukę czegoś nowego ze świata najmłodszych i zrozumienia ich. Tulaski – przytulaski to ulubiona część dnia zarówno dla Cioci Oliwki jak i Maluszków. Szaleństwo na świeżym powietrzu to ulubiona forma spędzania wolnego czasu, a obcowanie z farbą, mąką czy ziemią to najlepsza zabawa! „Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj ich do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano.” (Maria Montessori)